Fitore donim, fitore morëm; Kombëtarja i imponohet Moldavisë 2-0, Reja i gëzohet suksesit të parë

Fitorja ndaj Moldavisë është një detyrim; ishte kjo fraza e përdorur shpesh në orët përpara sfidës së Kombëtares Shqiptare dhe skuadrës moldave për ndeshjen e radhës së kualifikueseve të Euro 2020. Dhe kuqezinjtë nuk zhgënjyen në ‘Elbasan Arena’ teksa fituan këtë përballje 2-0, me Edi Rejan që u clirua pas mbylljes së ndeshjes pasi siguroi

Vazhdoni leximin →

Lista e Rejës për Europianin, pa Gjimshitin, por me rikthime të rëndësishme!

Trajneri i kombëtares, Edi Reja, ka shpallur listën paraprake të lojtarëve për ndeshjet eleminatore të Europianit ndaj Islandës dhe Moldavisë. Italiani ka thirrur gjithsej 29 futbollistë, ndërsa pritet që numri të ulet, kur të dalë lista përfundimtare. Bie në sy se ka vetëm dy lojtarë nga Superliga shqiptare, portierët Hoxha i Partizanit dhe Selmani i

Vazhdoni leximin →