Panucci dhe aventura me Shqipërinë: Ishte një gjysmëvetëvrasje, por isha I lumtur

Christian Panucci nuk e mbylli aspak mirë aventurën e tij me kombëtaren shqiptare. U shkarkua pas humbjes së kuqezinjve me Turqinë në sfidën e parë eliminatore të Euro 2020, ndërkohë që më herët dështoi me skuadrën tonë përfaqësuese në Nations League. Në një intervistë për La Gazzetta Dello Sport, panucci foli për këtë aventurë të

Vazhdoni leximin →

Nga Cana tek Mavraj, kombëtarja lutet për Shqipërinë në fatkeqësi natyrore!

Nuk mund të mos reagonin ata që kanë mbrojtur dhe mbrojnë flamurin kuqezi. Futbollistë dhe ish-futbollistë të kombëtares së futbollit kanë reaguar rrufeshën pas lajmeve për tragjedinë natyrore në Shqipëri. Mërgim Mavraj shkruan: i shqetësuar nga tërmeti që ka goditur Shqipërinë dhe shqiptarët. Vëllezër dhe motra, ju ruajt Allahu i Madhërishëm! Kapiteni kuqezi fton që

Vazhdoni leximin →