Napoli, Hysaj drejt largimit, agjenti konfirmon: Nuk do të rinovojë

Elseid Hysaj nuk do të rinovojë kontratën me Napolin. Ai që e konfirmon këtë është vetë agjenti i mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare, Mario Giuffredi në një intervistë për radion Kiss Kiss. ‘I komunikuam Napolit, presidentit De Laurentiis  se nuk do të rinovojmë kontratën. Dëshira është që të largohemi-tha Giuffredi-vendimin e kemi komunikuar 15-20 ditë më

Vazhdoni leximin →

Aventurës së Hysajt tek Napoli i erdhi fundi, kjo është koha për “shtegtim”!

Është ende i ri, dhe dëshiron të provojë diçka tjetër. Elseid Hysaj, futbollist i Napolit dhe i kombëtares shqiptare, pritet të largohet këtë verë ose këtë vjeshtë, dhe të bashkohet me Romën. Mediat italiane njoftojnë se ekzistojnë të gjithë elementët e duhur që kjo të ndodhë. Kontrata e mbrojtësit të djathë përfundon në 2021, pra

Vazhdoni leximin →

Napoli, Hysaj kërkon largimin, prioritet te Roma

Elseid Hysaj kërkon largimin nga Napoli. Mbrojtësi I djathtë I përfaqësueses shqiptare, që gjatë muajve të verës ishte në qendër të disa tratativave në merkaton e transferimeve që u mbyllën pa sukses, shpreson që sesioni dimëror I kësaj merkatoje të jetë periudha e duhur për të ndërruar skuadër dhe ai që e konfirmon është agjenti

Vazhdoni leximin →