Napoli, Hysaj kërkon largimin, prioritet te Roma

Elseid Hysaj kërkon largimin nga Napoli. Mbrojtësi I djathtë I përfaqësueses shqiptare, që gjatë muajve të verës ishte në qendër të disa tratativave në merkaton e transferimeve që u mbyllën pa sukses, shpreson që sesioni dimëror I kësaj merkatoje të jetë periudha e duhur për të ndërruar skuadër dhe ai që e konfirmon është agjenti

Vazhdoni leximin →

Torino-Napoli; Hysaj bie keq dhe lë fushën e lojës me barrelë

Në Stadiumin Olimpik të Torinos u përjetuan momente ankthi gjatë ndeshjes mes  Torinos dhe Napolit dhe protagonist u bë mbrojtësi I përfaqësueses shqiptare Elseid Hysaj. Në minutën e 33,  pas një përplasjeje me Ansaldin në duel ajror, Hysaj rrëzohet keq në tokë duke përdredhur qafën. Menjëherë u kërkua ndërhyrja e stafit mjekësor të Napolit që

Vazhdoni leximin →

Atletiko dhe përforcimet në mbrojtje, Semedo ose Hysaj

Atletiko Madrid ka nisur punën për përforcimin e skuadrës dhe një nga pozicionet ku kërkohet rinovim është ai i mbrojtësit të djathtë. Në krye të listës së dëshirave te ‘Los Colchoneros’ qëndron Nelson Semedo i Barcelonës, por klubi katalanas e ka bërë të qartë se nuk ka ndërmend që t’ia bëjë të lehtë punën skuadrës

Vazhdoni leximin →

Gjimshiti mund Hysajn në Champions, Berisha spektator!

Në fushë ishin tre shqiptarë, nga të cilët njëri u lumturua deri në fund, tjetri u dëshpërua thellësisht, ndërsa i treti pati ndjenja të përziera, pra përgjysmë. Napoli-Atalanta përfundoi 1-2 dhe ndër më të kënaqurit në fushë ishte mbrojtësi i miqve, Berat Gjimshiti. Lojtari i kombëtares shqiptare është kthyer në një “shtyllë” të vërtetë të

Vazhdoni leximin →