Barcelona, më në fund zbret në fushë treshja sulmuese MSG

Tifozët katalanas duhet të jenë të lumtur, dhe të përpiqen të harrojnë vuajtjet e Championsit. Skuadra e tyre e zemrës do të ketë mundësi sonte në fushën e Granadës, të hedhë në fushë “artilerinë e rëndë”, treshen më të mirë sulmuese që ka. Lionel Mesi, Luis Suarez e Antuan Grizman do të zbresin për herë

Vazhdoni leximin →

Torta me “100 qershi” e Nejmarit ka shije të rrallë

Neymar ka shënuar golin e 100-të me Barcelonën në fitoren prej 4:1 ndaj Granadas, një shifër ndjellëse. Braziliani Neymar, ka shkëlqyer të dielën ndaj Granadas, në ndeshjen ku mungoi Leo Messi për shkak të pezullimit per fyerje nga arbitrit. Ai shënoi gol në këtë ndeshje që ishte i 100-ti për të me fanellën e Barcelonës

Vazhdoni leximin →

Nejmar më pyeti: “Pse hidhesh?” Çfarë i thashë unë?

Ka qënë dikur me Barcelonën, Isak Cuenca, dhe të luash kundër tyre, duke pësuar vetëm një gol, nuk është një dramë. Granada, edhe pse nuk arriti të marrë një pikë, për të shpëtuar nga gropa thithëse në fundin e klasifikimit, Cuenca, beson tek një fund i lumtur. Ndeshja-“ Kemi bërë një punë të lodhshme gjatë

Vazhdoni leximin →