Franca ringrihet, Kazakistani mundet me lehtësi

Në ditën e dytë të kualifikueseve të Botërorit 2022, Franca fitoi në fushën e Kazakistanit me lehtësi me rezultatin 2-0, një fitore që u maturua që në pjesën e par duke e harruar menjëherë zhgënjimin pas barazimit 1-1 me Ukrainën. Transalpinëeve u mjaftuan 19 minuta për të marrë avantazhin në këtë ndeshje me Ousmane Dembele

Vazhdoni leximin →

Futbolli qan përsëri, shuhet Gerard Houllier

Vijojnë të vijnë lajme të hidhura në botën e futbollit. Është ndarë nga jeta në moshën 73 vjecare Gerard Houllier për shkak të një problemi në zemër që e shqetësonte prej javësh. Ish trajneri i Francës ishte kthyer prej disa ditësh në shtëpi nga spitali dhe ndonëse dukej në gjendje stabël nuk mundi dot të

Vazhdoni leximin →

Franca, mjeku i kombëtares bën apelin: Të vaksinohen futbollistët profesionistë

Franck Le Gall, mjeku i skuadrës përfaqësiese franceze, kampione e botës, është shprehur në favor të bërjes prioritet, vaksinimin e sportistëve profesionistë. Lajmi publikohet nga e përditshmja e njohur franceze ‘Le Parisien’ duke gjetur jehonë edhe tek ‘L’Equipe’. ‘Nëse sportistët, që janë një shembull sidomos për të rinjtë, vaksionohen, kjo mund të inkurajojë një pjesë

Vazhdoni leximin →

Nations League; mallkimi Francë vazhdon për Cristiano Ronaldon

‘Të gjitha ndeshjet na mësojnë dicka. Për fat të keq, nuk e arritëm objektivin. Duhet të ngrejmë kokën lart dhe të jemi krenarë për gjithcka kemi realizuar së bashku’-Kështu u shpreh Cristiano Ronaldo në rrjetet sociale pas humbjes së Portugalisë ndaj Francës me transalpinët që siguruan kualifikimin për në Final Four të Nations League. Për

Vazhdoni leximin →