Gafa me himnin shqiptar; Franca do të ndëshkohet

Franca do të ndëshkohet për gafën me himnin shqiptar përpara sfidës me Kombëtaren shqiptare që solli edhe vonesën me 7 minuta të startit të ndeshjes. Komisioni I Disiplinës së UEFA tashmë ka hapur hetimet për konfuzionin e krijuar kur në vend të himnit shqiptar u ekzekutua ai I Andorrës, dhe e përditshmja ‘L’Equipe’ flet me

Vazhdoni leximin →

Karl Ljuisi “ngroh” Francën para Shqipërisë, kampioni takohet me kampionët!

Një kampion e ndjen vete mirë bashkë me kampionët. Kjo ka qenë një nga arsyet e vizitës së Karl Ljuisit, legjendës së atletikës botërore, në kampin stërvitor të kombëtares së Francës. Kampionët e rruzullit në fuqi në futboll, u takuan me nëntë herë kampionin olimpik dhe 8 herë kampionin botëror, në kompleksin “Klerfonten”, ndërsa përgatiteshin

Vazhdoni leximin →