Skandal në Angli, Drinkuoter e rrahin keq: Thyejani këmbët

Deni Drinkuotër përjetoi momentet terrori në dalje të klubit Chinaëhite të Mancesterit; mesfushori i Celsit që është dhënë me huazim te Bërnli dhe që  në 2016 u bë kampion i Anglisë me Leister, është rrahur keq nga 6 persona të cilët i shkaktuan lëndime në fytyrë e probleme në kavilje me këta të fundit që

Vazhdoni leximin →

Shireri pa dorashka: Drinkuoterin mos e thirrisini më në përfaqësuese!

Legjenda e futbollit anglez, Alan Shirer, dërgoi një mesazh të qartë lidhur me futbollistin që refuzoi ftesën për të luajtur me përfaqësuesen e Anglisë. Refuzimi i pjesëtarëve të caktuar të përfaqësueses angleze, kur është fjala për ndeshje miqësore, nuk është ndonjë gjë e rrallë. Një nga të fundit ishte futbollisti Denis Drinkuoteri që e refuzoi

Vazhdoni leximin →