Brazil, 14 raste me covid te Chapecoense; ndalohet kampionati

Vetëm 4 ditë pas rifillimit, aktivitetet futbollistike ndalen sërish në Brazil për shkak të coronavirusit. Bëhet fjalë për një nga kampionatet rajonale në vendin amerikanolatin dhe më konkretisht atë të shtetit Santa Catarina. Ishin autoritetet lokale që morën vendimin për të ndërprerë turneun ku këtë të dielë do të zhvilloheshin ndeshjet e kthimit të fazës

Vazhdoni leximin →