Tenis, Roxher Federer do të jetë në Lojërat Olimpike të Tokios në turnetë single.

Tani është zyrtare, Roger Federer do të jetë në Lojërat Olimpike të Tokios [ër të tentuar fitoren e medaljes së artë në turnetë e lojës njëshe, I vetmi titull I rëndësishëm që I mungon karrierës së tij të jashtëzakonshme. Vetë tenisti 38 vjecar që e konfirmoi këtë  në një intervistë të dhënë në Paris .

‘Kam folur me stafin tim për disa javë, madje edhe muaj për atë cfarë duhet të bëja në verën e ardhshme ndërmjet Uimbëlldonit dhe US open-tha Federer-në fund zemra ime diktoi në marrjen e vendimit tim për të luajtur sërish në Lojërat Olimpike’.

Sfidanti.al