Ju kujtohet Rubens Barrikelo? Braziliani tregon momentin kritik: U operova nga tumori

Rubens Barrikelo tregon një nga momentet më të vështira të jetës së tij. Ish piloti i Formula 1 në një intervistë për televizionin ‘Globo TV’ tregoi se përpara 2 muajsh iu nënshtrua një operacioni në qafë dhe motivet e kësaj ndërhyrjerje kirurgjikale dhe bëhej fjalë për një tumor beninj

‘Mjekët më thanë se vetëm 14% e personave që vuajnë nga ky problem arrijnë të marrin veten-tregon Barrikelo që vijoi rrëfimin e tij-një mëngjes teksa po bëja dush ndjeva një dhimbje në kokë. U ndjeva sikur po më shpërthente. u deshën disa minuta që të kërkoja ndihmën e bashkëshortes sime. Dhimbja ishte e padurueshme dhe e kuptova se ishte një problem serioz. Një miku im mjek më paralajmëroi për situatën. Isha me fat’.

sfidanti.al