Nadal I mbyllur nga Covid-19; gatuan për bashkëshorten, Mery Perello

Një Rafael Nadal me pak më shumë mjekër se zakonisht shfaqet ne rolin e kuzhinierit. Numri 2 I renditjes botërore në ATP, është në izolin në banesën e tij në Porto Cristo teksa gatuan për bashkëshorten e tij Mery Perello, imazh të cilin ai e postoi në profilin e tij në rrjetin social Tëitter.

‘Edhe sot më takon të gatuaj për bashkëshorten time. Shpresoj që të gjithë të jeni mirë dhe në shtëpi duke u kujdesur për veten-shkruante në postimin e tioj Rafael Nadal.

Nadal  I martuar që në muajin tetor të vitit të kaluar me Maria Francisca(Mery) Perello, po bën një jetë martese si cdo person tjetër duke qenë se nuk ka turne ATP për të luajtur deri në 7 qershor, por duket se pauza tenistike do të zgjasë përtej kësaj date. Rafael nadal I izoluar është mirë nga ana shëndetësore, por ai tregon vëmendje edhe për atë që ndodh në akademinë e tij, pasi ka të rinj të janë të izoluar për shkak të coronavirusit.

Sfidanti.al