Investimi i Guardioles; do te hape nje restorant ne Mançester

Pep Guardiola do te kete yje jo vetem ne skuadren e futbollit, por edhe ne kuzhine. Trajneri katalanas i Mançester Sitit ne fakt do te hape nje restorant ne qytetin e Mançesterit dhe si shef kuzhine do te kete Mishelin Pako Perez i cili do te kete detyre pergatitjen e pjatave tradicionale katalanase.

Lajmi publikohet nga ‘El Mundo Deportivo’ sipas se ciles ne kete biznes me Guardiolen jane edhe Tsiki Begiristain e Ferran Soriano. Restoranti do te kete nje hapesire qe do te mbaje 120 vende. Ne fushen e lojes Guardiola synon te fitoje Champions League, jashte saj te perçoje mesazhin e tokes se tij.

Sfidanti.al