Bufon imazh fals për shit-blerjet online; bën denoncumin, por merr… Tapirin e Artë

Xhanluixhi Bufon merr sërish trofeun Tapiri I Artë, një trofe satirik që jepet nga programi televiziv ‘Striscia la Notizia’ në Mediaset. Ishte vetë Valerio Stafeli që ia dorëzoi këtë trofe Bufon, vetëm se këtë radhë, portieri I Juventusit nuk ka faj. Pa dijeninë e tij, 41 vjecari u bë imazh I reklamave që promovojnë shitjet online dhe blerjen e bitcoin

Bufon konfirmpoi se nuk ishte në dijeni të kësaj historie dhe se I është drejtuar avokatëve të tij për të mbrojtur imazhin e tij. ‘I lashë detyrë avokatit tim të bëjë denoncimin-tha Bufon për ‘Striscia la Notizia’-më vjen vërtet keq, nëse dikush është mashtruar nga e gjithë kjo. Bëni mirë që denonconi’.

Sfidanti.al