Salah ‘ka hapur oreksin’ te gjitheve; e do edhe Paris Sen Zhermen

Mohamed Salah eshte protagonisti i madh i ketij sezoni per Liverpulin. Sulmuesi egjiptian ka arritur ne kuorem e 38 golave sezonale dhe po rivalizon me Messi  ne garen per Kepucen e Arte. Liverpuli e mori Salah nga Roma ne veren e kaluar per 50 milione Euro, por vlera e tij duket se eshte rritur ndjeshem per shkak te formes se jashtezakonshme qe po tregon.

Reali i Madridit prej kohesh po e monitoron situaten e tij, por se fundmi ne gare per Salah eshte perfshire edhe Paris Sen Zhermen. Sipas ‘Le10sport’, drejtuesit e klubit transalpin e shohin Salah si zevendesuesin e nje prej sulmuesve te skuadres dhe Edinson Kavani eshte ne krye te listes se largimeve nese vjen ndonje oferte e rendesishme ne klub.

Sfidanti.al