Pogba i ve kushtin PSG: Vij vetem nese qendron Neymar

Po flitet gjithnje e me shume per largimin e Pol Pogbase nga Mançester Junajtid. Se fundmi zerat thone se mesfushori francez mund te kaloje te Paris Sen Zhermen, por vetem me nje kusht qe perfshin brazilianin Nejmar.

Sipas portalit parisunited.net si dhe disa prej mediave britanike, Pogba u ka thene drejtuesve te Paris Sen Zhermen se eshte gati te lere Old Traffordin per te shkuar te Parku i Princave por vetem me nje kusht. ‘Une vij, por vetem nese Nejmar qendron ne Paris-mesohet t’u kete thene mesfushori francez ndermjetesve te klubit parizien.

Nderkaq vlen te kujtohet se Paris Sen Zhermen e ka gjetur tashme zevendesuesin e Unai Emeri, qe eshte Tomas Tuhel i cili do te firmose nje kontrate 2 vjeçare me transalpinet’

Sfidanti.al