Manchester City në zi, Guardiola qan nënën e tij; ndërroi jetë nga coronavirusi

Drama hyn në familjen Guardiola; ndërroi jetë në moshën 82 vjecare në Barcelonë, nëna e trajnerit të Manchester Cityt, Dolors Sala e cila ishte prekur nga coronavirusi. Lajmi I bë I ditue nga vetë Manchester City nëpërmjet një postimi në rrjetin social Tëitter ku shprehu dhimbjen dhe ngushëllimet për trajnerin katalanas dhe familjarët e tij.

‘Manchester City është tronditur nga lajmi për ndarjen nga jeta të nënës së Pep Guardiolës, Dolors Sala Carrio në Manresa të Barcelonës pasi ishte prekur nga coronavirusi-shkruhej në postimin e Manchester City në Tëitter.

Sfidanti.al