Kostakurta e thote qarte: Ne 20 maj do mesohet emri i trajnerit !

20 maji eshte data kur do te mesohet emri i trajnerit te ri te perfaqesueses italiane. Ai qe e konfirmoi kete eshte zv/presidenti i komanduar i Federates Italiane te Futbollit Alesandro Kostakurta i cili nder te tjerat vleresoi edhe punen e Luxhi Di Biaxhos.

‘Xhixhi Di Biaxho eshte nje trajner shume i mire-tha Kostakurta-eshte i afte, nje element i rendesishem i futbollit italian dhe e ardhmja e tij te Te Kaltrit eshte e shkruar; ose do te qendroje si trajner ose do te jete pjese e stafit teknik te kombetares. Ne 20 maj do te mesoni emrin e trajnerit te ri te Italise. Do te jete Di Biaxho ose dikush me i mire se ai’.

Sfidanti.al