Gjendja e San Paolos, Klopp: shpresoj që të jenë dushet

Kushtet në dhomat e zhveshjes në stadiumin San paolo të napolit shkaktuan shqetësime edhe në Angli e më konkretisht te Liverpuli që do të jetë kundërshtari i parë i skuadrës së Ancelottit në Ligën e kampioneve. vetë trajneri i The Reds, Jurgen Klop foli për këtë situatë për të cilën ffillimisht dha alarmin Anceloti e më pas vetë klubi napoletan

‘Dëgjova disa gjëa dhe pashë fotot por nuk kam live streaming. nuk e di ndoshta fotot janë bërë në muajin maj. Kam shumë besim, besoj te UEFA dhe shpresoj që të sistemojnë gjërat në mënyrë të tillë që ne të kemi dushe dhe një vend për t’u ndërruar. përsa kohë është fusha dhe pjesa tjetër, për ne cdo gjë është në rregull, mund të luajmë. Sigurisht nga fotot nuk dukej se ishtye diska e bukur. Nuk e di nëse po e zmadhojnë më shumë se c’duhet këtë cështje, ne mund të shkojmë në Napoli dhe të pranojmë situatën me të cilën do të përballemi duke luajtur futboll’.

sfidanti.al