Frike per Askolin, sulmohen dy futbolliste

Dy futbolliste te Askolit paten nje ‘surprize’ teksa ktheheshin ne shtepi pas ndeshjes ne transferte me Venecian qr Askoli e humbi 1-0. Samuele Parlati dhe Vinçenco Venditi u sulmua nga disa persona qe e kishin mbuluar fytyren me shalle bardhezi qe jane ngjyrat e skuadres nga Marke.

I pari qe u sulmua ishte Parlati qe mori nje goditje me grusht duke rene ne toke se bashku me agresorin. Venditi i erdhi ne ndihme, por edhe ai u godit me nje shpulle. Grupi i personave qe sulmuan lojtaret nuk i kursyen fjalet kercenuese ne drejtim te tyre qe perfshijne edhe pjeses tjeter te skuadres se Askolit qe pas humbjes te se shtunes renditet ne vendin e fundit te renditjes. Ne kete sezon Parlati nuk eshte aktivizuar fare, ndersa Venditi ka luajtur vetem 1 ndeshje.

Sfidanti.al