Ndodh ne Gjermani; portieri shuan etjen, peson gol

Shperqendrimet ne futboll te kushtojne shtrenjte, por ajo qe i ndodhi Mark Flekken tejkaloi çdo parashikim. Portieri i Duisburgut u be protagonist i nje episodi surreal gjate ndeshjes me Ingolshtadin ne Bundesliga 2.

Ne nje moment te sfides, Flekken u pa te shuante etjen duke pire uje dhe i kishte kthyer shpinen fushes se lojes. Ai nuk e vuri re kundersulmin e skuadres kundershtare e aq me pak kthimin e topit nga nga nje prej shokeve te tijnte ekipit.

Topi u mor nga Kutshke qe shenoi nje nder golat me te lehte me porten bosh, nderkohe qe Flekken mbeti i palevizur me shishen e ujit ne dore. Ironia vershoi ne internet, por ne fund tifozet e Duigsburgut e falen Flekken duke qene se kjo skuader e fitoi ndeshjen 2-1.

Sfidanti.al