Ne mposhtëm Izraelin, tani radhën e ka Shqipëria

Maqedonia, tani, po luan mirë në mënyrë konstante dhe ajo që është kryesorja, ajo ka filluar që të fitojë, madje edhe jashtë fushës së vet. Ne kemi arritur që të fitojmë dy ndeshje radhazi, për më tepër, ndërpremë serinë e humbjeve me Izraelin. Duke pasur parasysh mënyrën sesi ne luajtëm në Haifa me Izraelin, ekipi

Vazhdoni leximin →

Shqipërinë do ta mbështesin 450 tifozë shqiptarë në stadiumin “Mlladost”

Në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës Rusi-2018, mes Maqedonisë dhe Shqipërisë, në Strumicë, ekipin shqiptar do ta mbështesin rreth 450 tifozë shqiptarë. Sipas rregullores së UEFA-s, duke pasur parasysh kapacitetin e stadiumit, në rastin konkret atë të “Mlladostit” (rreth 7 000 vende), palës kundërshtare, pra Federatës së Futbollit të Shqipërisë, i takojnë 5 (pesë)

Vazhdoni leximin →

Mesfusha dhe krahët, ja dilemat e Panuçit në Strumicë!

Shumëçka ndryshon nga Lihtenshtajni. Kristian Panuçi e ka të qartë se ndaj Maqedonisë do të jetë shumë më e vështirë, ndaj edhe priten ndryshime në formacion. Armando Sadiku, sulmuesi më i rrezikshëm i kombëtares, sipas të gjitha gjasave do të jetë titullar në Strumicë. Autori i dy golave në Izrael, pritet që t’i japë më

Vazhdoni leximin →