Ndeshja e ardhshme Maqedoni–Shqipëri – në Strumicë?

Ndeshja kualifikuese e ardhshme (5 shtator) Maqedoni – Shqipëri, e vlefshme për kampionatin botëror “Rusi – 2018”, ka shumë mundësi që të luhet në pjesën më joshqiptare të Maqedonisë, në kufirin me Bullgarinë, Strumicë, më saktë, në stadiumin “Mlladost” dhe  jo në stadiumin “Filipi II” të Shkupit, ku luhen, zakonisht, ndeshjet e përfaqësueses së Maqedonisë.

Vazhdoni leximin →

Pavarësisht skandaleve, Kukësi është një kampion i merituar i Shqipërisë!

Përfundoi ashtu siç pritej. U desh të kalonin 6 vjet që shqiptarët të provonin sërish një mënyrë të tillë të fitores së titullit kampion. Në 2011, Flamurtari humbi në mënyrë dramatike dhe për të ardhur keq ndaj Skënderbeut, këtë herë ishte vetë Skënderbeu që provoi të njëjtën ndjenjë në garën ndaj Kukësit. Thënë kjo, kuksianët

Vazhdoni leximin →