Derbi i Milanos nuk luhet vetëm në fushë..

Derbi i Madoninës mes Interit dhe Milanit duket se do të luhet edhe në merkato. Përveç interesit për Badelj, mes dy klubeve milaneze është vënë edhe emri i Stevan Jovetic. Futbollisti malazez pëlqehet shumë nga Montella, i cili ka punuar me të edhe gjatë kohës që ka qenë trajner i Fiorentinës. Kuqezinjtë mund të kërkojnë

Vazhdoni leximin →

Edhe Mario Balotelli nuk e lë rehat Interin

Sulmuesi që ka shijuar këtë derbi edhe në fanellën e Interit edhe të Milanit, Mario Balotelli, e ka bërë të qartë se të dielën mbrëma do ta mbështesë Milanin. Këtë e vërtetoi vetë lojtari, i cili ka publikuar një fotografi tejet interesante ku ka shkruar: “Shumë shpejt dita e derbit”. Milan dhe Inter përballen të

Vazhdoni leximin →

Rifillon Seria A, ja cili është statusi i futbollistëve shqiptarë

Futbollistët e përzgjedhur kanë përfunduar angazhimet me përfaqësueset dhe tashmë kanë veshur sërish uniformët e skuadrave të tyre. Ndërkohë, mediat italiane kanë publikuar formacionet e mundëshme për ndeshjet e javës së 13-të të Serisë A dhe disa prej futbollistëve tanë vazhdojnë ta ruajnë një vend titullari, apo janë të gatshëm për trajnerët e tyre. Në

Vazhdoni leximin →

Zarate, kjo po që është ndeshja e jetës

Për Mauro Zaraten janë vërtetë kohë shumë të vështira. Futbollisti i Fiorentinës i është bashkuar një aksioni sensibilizues për luftën kundër kanserit, madje në një foto në Instagram është shfaqur me një bluze, ku prapa saj ishte stampuar një mesazh i fortë: “Fuck Cancer”. Eshtë e qartë që Mauro i dëshpëruar bën pjesë tashmë në

Vazhdoni leximin →