Milani, sikur të luante në fushë kaq forte si ne merkato

Gjiganti italian, Milan, që, tani, udhëhiqet nga pronarët e rinj kinezë, është “zhytur” thellë në “pazarin” e transferimeve, ndërsa ai ka shpenzuar para të mëdha, duke sjellë 11 lojtarë të rinj në këtë klub. Por, sikurse duket, ky klub italian nuk po ndalet, deri sa të mbarojë vera. Prioritet i ri, tani, është Diego Kosta

Vazhdoni leximin →

Napoli është një spektakël, por ajka e Europës mbetet larg!

Për spektaklin merr një nga notat më të mira në kontinent, por jo për rezultatet. Napoli i trajnerit Sarri është ende larg madhështirë së kohës së Diego Armando Maradonës dhe trajnerit Otavio Bianki, që nuk ndalej lehtë edhe para emrave të mëdhenj. Sot, napolitanët janë “hirushja” e futbollit europian, dhe viktima e tij në momentin

Vazhdoni leximin →

Montela për pazarin fantastik dhe ambiciet e Milanit

Trajneri i Milanit, Vinçenco Montela, është mëse i kënaqur nga politika e transferimeve që ka realizuar, gjatë kësaj vete, klubi “rosoner”, por, ndërkohë, ai është edhe i ndërgjegjshëm për përgjegjësinë e madhe që ai mban. Kryesia e re e Milanit ka bërë një “remont” të plotë, me synimin që ta kthejë ekipin në rrugët e

Vazhdoni leximin →