Paulo Dibala nuk e mohon: E ëndërroj Topin e Artë

Paulo Dibala rrëfehet për France Football dhe tregon ëndrrën e tij për të fituar topin e Artë në të ardhmen. Por argjentinasi është edhe realist në atë që thotë duke pranuar se përpara tij në këtë për trofeun më të lakmuar individual është Neymar i cili sipas tij është në të njëjtin nivel me Lionel

Vazhdoni leximin →

UEFA dyshime për projektin e Milanit? Klubi kuqezi nuk e konfirmon

Projekti ekonomik i Milanit nuk e ka bindur UEFA dhe klubi kuqezi rrezikon përjashtimin nga evenimentet evropiane. të paktën kjo është ajo që publikon e përditshmja spanjolle Marca sipas së cilës takimi mes drejtuesve të milanit dhe atyre të UEFA për të ashtuquajturën ‘marrëveshje vullnetare’ nuk ka përfunduar mirë. Kjo e përditshme thekson se qeveria

Vazhdoni leximin →

Bufon i ka idete e qarta: Ne fund të sezonit le futbollin

Xhanluixhi Bufon konfirmon largimin nga futbolli ne fund te ketij sezoni. ‘Me shume mundesi ne qershor te terhiqem nga futbolli i luajtur-tha kapiteni i Juventusit-jam i qete dhe nuk kam aspak frike nga largimi nga fushat e lojes. Jam kurioz per jeten time’. Por portieri 39 vjeçar,  perpara se te vare dorezat ne gozhde ka

Vazhdoni leximin →

Alegri  mos driblo më tej : “ E do apo nuk e do stolin e Italisë”

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri, përmendet si një nga favoritët kryesorë që të pasojë në stolin e drejtimit të përfaqësueses së Italisë Xhampiero Venturën  që, sikurse dihet, u shkarkua mbasi nuk arriti ta kualifikoi Italinë në Kupën e Botës Rusia-2018. Në konferencën e shtypit para ndeshjes me Sampdorian, Alegri u pyet lidhur me spekulimet që

Vazhdoni leximin →

Ikardi, njeriu i Interit; 91 gola me fanelën zikaltër

Mauro Ikardi vazhdon të shënojë gola dhe i jep mundësinë Interit që të qëndrojë në vendet e para në kampionatin italian. Sulmuesi argjentinas ishte protagonisti i Interit në fitoren 2-0 ndaj Atalanantës pasi ishte ai autori i të dy golave të kësaj sfide. Për Ikardin nuk do të jetë e largët dita që të shënojë

Vazhdoni leximin →