Juventusi i ka idetë të qarta për Ronaldon dhe … Interin!

Çdo klub i madh i bën planet që më parë, dhe në Torino pak a shumë e dinë se çfarë duan. Titulli kampion është synimi minimal, Championsi është maksimumi i ëndërruar, dhe për të duhen kampionë si Kristiano Ronaldo. Drejtuesi i lartë juventin, Paratiçi, garanton se portugezi do të qendrojë në stadiumin “Alianc” edhe sezonin

Vazhdoni leximin →

Bomber në largim, Manxhukic akord me Mancester Junajtid? Juve kërkon 11.5 milionë Euro

Mario Manxhukic po përgatit valixhet. Sipas burimeve në futbollin anglez, sulmuesi kroat ka arritur një marrëveshje me Mancester Junajdit dhe është gati të transferohet në Premier League që në merkaton e muajit janar. Sipas ‘Daily Express’, tashmë për të mbyllur njëherë e mirë tratativat, duhet miratimi përfundimtar I Juventusit me Zonjën e Vjetër që kërkon

Vazhdoni leximin →

Kush fiton Këpucën e Artë? Një “bebe” sfidon Levandovskin!

Nëse vitet e fundit, pretendentët kryesorë për trofeun individual kanë qenë me radhë Lionel Mesi e Kristiano Ronaldo, këtë sezon duket se tendenca ka ndryshuar. Është Robert Levandovski njeriu i shkëputur në krye të renditjes virtuale për Këpucën e Artë në ligat europiane të futbollit, ndërsa sulmuesi i Bajernit ndiqet pas nga një “fëmijë” i

Vazhdoni leximin →