Cili do të jetë misteri në Ligën e Evropës? Të hënën “loja” në vazo…

Tanimë, mbas përfundimit të ndeshjeve në grupe, dihen ekipet që do të vazhdojnë të luftojnë për trofeun e dytë të rëndësishën – Ligën e Evropës (LE). Të papriturën më të madhe e ofroi Olimpiakosi grek që eliminoi Milanin. Fazën grupore të LE-së e kapërcyen që ta vazhdojnë më tej konkurrimin: Bajer Leverkuzeni, Zyrihu, Salcburgu, Selltiku,

Vazhdoni leximin →

Ibra e Fabregas? Prisni, Milani ka edhe ide të tjera!

Një nga drejtorët kryesorë të Milanit, Paolo Maldini, vuri në dukje se ka shumë mundësi që në këtë klub të transferohet Zllatan Ibrahimoviçi dhe Cesk Fabregasi, madje që janarin e ardhshëm. “Ju po më pyesni për Ibrahimoviçin dhe Fabregasin? Ne kemi edhe disa ide të tjera. Ne synojmë që të dalim midis katër ekipeve më

Vazhdoni leximin →

Tifozë të Frankfurtit, ju do të hyni në histori!

Ka pasur edhe më shumë që kanë udhëtuar jashtë fushe për të ndjekur ekipin e zemrës. Rekordin ndoshta e mbajnë tifozët e Sëlltikut në finalen e Kupës UEFA ndaj Portos në 2003, kur në Spanjë shkuan 70 000. Gjithsesi, 4 500 gjermanët që vizituan Qipron këtë të enjte do të hyjnë gjithashtu në histori. Ata

Vazhdoni leximin →