Europa League, pushtim ‘hot’ i fushës , një burrë lakuriq në fushë gjatë Granada-Man.Utd

Dicka e paprogramuar ndodhi në Granada gjatë pjesës së parë të ndeshjes së parë cerekfinale të Europa League mes skuadrës spanjolle dhe Manchester United. Një mashkull, krejtësisht i zhveshur arriti të evitoje survejimin dhe të hyjë duke vrapuar në fushë ku u shtri dhe u rrotullua në tokë duke bërë që ndeshja të pezullohet për

Vazhdoni leximin →

A do të përjashtohet Sllavia e Pragës nga Europa për shkak racizmi?!

Një tjetër “gurgule” në futboll, pas përplasjeve që ndodhën në Paris SG-Istanbul Bashaksehirspor. Këtë herë gjithçka ngjau në stadiumin “Ajbroks” të Gllazgout, ku një lojtar i Sllavias së Pragës akuzohet për racizëm ndaj një lojtari të Rejnxhërsit. Jo vetëm kaq, por edhe tifozët e Sllavias në Pragë bënë një demonstrim me një banderolë raciste kundër

Vazhdoni leximin →

Pioli dhe Ibra: Milani nuk e meritoi që të eleminohej

Mungoi ndoshta përvoja, apo edhe fati, por përfundimi ishte largim. Milani nuk është më në Europë, në atë që mund të quhet “shtëpia e tij”, por trajneri Stefano Pioli dhe lideri Zllatan Ibrahimoviç, shohin menjëherë përtej. “Nuk meritonim që të largoheshim, – tha suedezi, – por, i tillë është futbolli. Duhet të mësojmë nga dështimet,

Vazhdoni leximin →