Championsi dhe Liga e Europës me dyer të mbyllura!

Jo vetëm Valencia-Atalanta, por edhe ndeshje të tjera. Kjo është gjendja dhe zgjedhja e bërë në ndeshjet e kupave europiane për shkak të koronavirusit. Në Valencia nuk lejohen tifozë në stadium, madje as gazetarët, me përjashtim të kamerave të televizionit që ka të drejtat e transmetimit. Gjithsesi, italianët janë revoltuar sepse në qytetin spanjoll do

Vazhdoni leximin →

Spanja siguron: Barcelona-Napoli me dyer të hapura

Sfida e kthimit të 1/8 të finaleve të Ligës së Kampioneve mes Barcelonës dhe Napolit e programuar të zhvillohet në 18 mars, do të luhet me dyer të hapura. Ai që e konfirmoi këtë ishtë Ministri Spanjoll I Shëndetit, Salvador Illa. ‘Ndeshja nuk është në rrezik dhe nuk ka asnjë rrezik që të mundësojë zhvillimin

Vazhdoni leximin →

Spanja paralajmëron: Champions dhe Liga e Europës pa tifozë!

Valencia-Atalanta dhe Getafe-Interi me gjasë do të jenë me dyer të mbyllura. Kështu mendon Ministria e Shëndetësisë së Spanjës për ndeshjet e Championsit dhe Ligës së Europës. Mediat raportojnë se ministri i shëndetësisë, Salvador Ija (Illa) ka këshilluar që ndeshjet e ardhshme europiane të jenë pa tifozë për të mbrojtur njerëzit nga koronavirusi. Dueli në

Vazhdoni leximin →