Partizani gëzon të gjithë me barazimin ndaj Karabakut në Champions

U duk sikur ndeshja ishte fituar, kur gjyqtari sinjalizoi përfundimin. Tifozët e Partizanit, tribuna VIP, stoli e futbollistët si dhe gazetarët u hodhën përpjetë të lumtur që sfida në “Selman Stërmasi” ndaj Karabakut në Champions u mbyll në barazim 0-0. Ky rezultat krejt i thatë, gjithsesi pati shije të fortë pozitive, pasi kampionia e Shqipërisë

Vazhdoni leximin →

Champions League, UEFA hedh një ide të re

UEFA ka nisur studimin për një Ligë të re kampionesh. Ai që e bëri të ditur ishte vetë presidenti i qeverisë së futbollit Aleksander Ceferin në një intervistë për Times teksa theksoi se klube si Ajaksi apo Monako e Leister që bëhen protagonistë të sezoneve fantastikë duhen mbrojtur ‘Duam të mbrojmë skuadra si Ajaksi i

Vazhdoni leximin →