Festë për Rashicën e Pizarron, tjetër mrekulli e Verderit!

Nja 24 vjet më parë, tifozët bardheblu të kryeqytetit të Shqipërisë nisën të thërrisnin, “Partizon, Partizon, Tirona është kampion”! Nuk kishin faj sepse Partizani i Sulejman Starovës mundi 1-0 Teutën, ndërsa tiranasit e Sulejman Memës fituan titullin pas fitores 4-1 në Qytetin e Nxënësve ndaj Albpetrolit. Një gjë e tillë po ndodh në Gjermani, veçse jo

Vazhdoni leximin →

Ku do të shkojë Rashica? Tek Milani, Liverpuli apo Lajpcigu

Nga të tre kandidatët, Jurgen Klopi duket më “gojëkyçuri”, por padyshim edhe ai e vlerëson shqiptarin e Kosovës. Janë tre trajnerë gjermanë që pëlqejnë Milot Rashicën, gjermani Julian Nagelsman, gjermani Ralf Rangnik dhe gjermani Klop. Ralf Rangnik, që mund të ulet në stolin e Milanit sezonin e ardhshëm, e ka piketuar Rashicën si një nga

Vazhdoni leximin →