Pesë përshëndetje verdhezi nga Dortmundi për Bajernin

Revista “Sport Bild” e ka gjetur titullin “e goditur”. Borusia e Dortmundit i bëri pesë përshëndetje miqësore Bajernit pas fitores së javës së parë të Bundesligës. “Shtypje” e Augsburgut me shifrat 5-1, me një lojë sulmuesi impresionuese, ku trajneri Lysien Favre pati në fushë një repart ofensiv të përbërë nga Rojs, Alkaser, Hazar dhe sidomos

Vazhdoni leximin →

Kovaç: Për Kutinjon  të gëzohet jo vetëm Bajerni, por edhe Gjermania

Barcelona dhe Bajerni arritën të merren vesh që Felipe Kutinjo sezonin e ardhshëm të luajë në Bundesligë si i huazuar gjatë sezonit të ardhshëm me opsionin që klubi bavarez ta blejë plotësisht kontratën e futbollistit brazilian verën e ardhshme. Klubi gjerman pranoi që t’ia paguajë të gjithë pagën Kutinjos – 11 milionë euro, ndërkohë që

Vazhdoni leximin →

Rinis Bundesliga, dhe hegjemonia e Bajernit është në rrezik!

“Sipari” ngrihet sot në orën 20:30, në impiantin madhështor “Alianc Arena”. U takon kampionëve të Bajernit të kenë nderin e ndeshjes së parë të Bundesligës, duke pritur Hertën e Berlinit në kryeqytet, por parashikimet nuk janë aq “miqësore” sa në të kaluarën. Hegjemonia e bavarezëve ndoshta po i afrohet fundit, ose të paktën mund të

Vazhdoni leximin →