Partizani sikur nuk dëshiron ta mbrojë titullin, Lerda rrezikon pas barazimit me Bylisin!

Një shprehje e vjetër arabe thotë “nuk mund t’i jepet ujë një deveje që nuk ka etje”. Kjo shprehje, që shkrimtari ynë Sabri Godo e përdori në romanin “Skënderbeu”, u kujtua në ndeshjen e Partizanit ndaj Bylisit, ku skuadra kampione u duk se nuk kishte aspak dëshirë për të fituar. Përfundoi 1-1 në “Selman Stërmasi”,

Vazhdoni leximin →

Një histori e vjetër spiunazhi trondit Premier Ligën, interesi s’njeh kufij!

Dikur, në kohën e Luftës së Dytë Botëore, një ministër i jashtëm i Portugalisë bënte një pyetje, në dukje të pafajshme: “Përse shtete nuk merren vetëm me kundërspiunazh, do të lehtësoheshin shumë gjëra”. Këtë gjë ndoshta nuk e kanë menduar në Angli, ku Liverpuli dhe Mançester Siti janë përfshirë në një skandal spiunazhi që dëmton

Vazhdoni leximin →