Boks, surprizë në Brisbane, Horn gjunjëzon senatorin Pacquiao

Manny Pacquiao pësoi një disfatë befasuese dhe të bujshme në përballjen me australianin Jeff Horn duke humbur edhe titullin botëror në peshën welter në versionin WBO. Gjithcka ndodhi në Brisbane të Australisë përballë 51 mijë shikuesve me Pacquiaon që u dorëzua përballë kundërshtarit të tij. Në pjesën e parë të sfidës, Pacquiao 38 vjeçar,senator në

Vazhdoni leximin →

Fenomeni pa moshë, Pakiao kampion edhe 38 vjeç

Eshtë gati 38 vjeç (i mbush më 17 dhjetor), por Mani Pakiao nuk ndalon së çudituri, duke fituar kurorën botërore, në peshën welter në WBO, për të tretën herë në karierën e tij. Boksieri nga Filipinet, i cili prej tre vjetësh endet mes ringut dhe politikës, ka fituar pastër me pikë ndaj sfidantit Xhesi Vargas,

Vazhdoni leximin →