Plot 70 000 tifozë në “Kamp Nou” për miqësoren “Gamper”!

Nuk është një ndeshje zyrtare dhe nuk përfshihet në kalendar. Gjithsesi, “Trofeu Gamper”, për nder të themeluesit dhe presidentit të parë të Barcelonës, mbetet i rëndësishëm në “Kamp Nou”. Mbi 70 000 tifozë u mblodhën në stadiumin mitik për sfidën me Barçës e Boka Juniorsit, e cila përfundoi 3-0 për vendasit. Malkolm, Mesi dhe Rafinja

Vazhdoni leximin →