Sylvinho dhe ndihmësit e tij zbarkojnë në “Santiago Bernabeu”

Nga Stokholmi në Madrid. Trajneri Sylvinho nuk humb kohë aspak dhe fill pas miqësores Suedi-Shqipëri, ka fluturuar drejt kryeqytetit spanjoll për të ndjekur live në “Santiago Bernabeu” miqësoren e luksit mes Spanjës dhe Brazilit. Një mision i dyfishtë për Sylvinhon, që krahas mbështetjes për Brazilin e tij, do të monitorojë nga afër edhe Spanjën, kundërshtarin

Vazhdoni leximin →

Daku i zhgënjyer me Sylvinho-n

Dy futbollistët nga Kosova, Arbnor Muja dhe Mirlind Daku u lanë jashtë listës së Silvinjos për këto dy ndeshje të muajit mars, ndërsa pikërisht sulmuesi që luan për Rubin Kazanin në kampionatin rus, ka thyer heshtjen, duke folur për herë të parë në një intervistë të dhënë për televizionin Shenja në Maqedoninë e Veriut. “Normal

Vazhdoni leximin →

Silvinho nuk e bën dramë humbjen me Kilin: E dimë forcën tonë

Shqipëria do të luajë nesër ndeshjen e dytë miqësore të muajit mars ndaj Suedisë. Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo foli në konferencën zyrtare për media nga stadiumi që do të zhvillohet ndeshja “Friends Arena”. Trajneri Silvinjo tha se pavarësisht disfatës me Kilin lojtarët janë të motivuar për të dhënë më të mirën në sfidën e

Vazhdoni leximin →

Sylvinho kërkon fokus vetëm te miqësoret

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe kapiteni i skudrës, Berat Gjimshiti dolën pasditen e kësaj të enjteje në konferencën zyrtare për media, në prag të ndeshjes miqësore që Shqipëria do të zhvillojë ditën e nesërme ndaj Kilit në stadiumin “Ennio Tardini” në Parma të Italisë, në ora 20:45. Ashtu siç e ka theksuar edhe në

Vazhdoni leximin →