Coronavirusi në Itali, Napoli dezinfekton San Paolon

Ditën e mërkurë drejtuesit e Serie A zyrtarizuan shtyrjen në një datë të pacaktuar të ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Italisë Juventus-Milan dhe Napoli-Inter që ishin programuar të zhvilloheshin pikërisht këtë mesjavë. Pas këtij vendimi disa punëtorë filluan të dezifenktonin fushën sportive  për të evituar përhapjen e mëtejshme të coronavirusit. Të m,brojtur me veshje speciale

Vazhdoni leximin →

Mund të besohet mrekullia e Milanit në San Paolo me Napolin

Drejtori sportiv i Mialnit, Masimiliano Mirabeli është intervistuar nga “Sky Sport” para ndeshjes së sotme kundër Napolit. Ai ka shpalosur objektivat e kuqezinjve në këtë takim tepër deliakt. “Napoli është një shkëlqyer dhe këtë e dimë të gjithë. Por Milanin e shoh mjaft mirë dhe kam besim të plotë të djemtë tanë. Nëse duam të

Vazhdoni leximin →