Finalja skandaloze e Kupës Libertadores; CONMEBOL, procedim disiplinor ndaj River Plejtit

Finalja e Kupës Libertadores mes River Plejtit dhe Boka Xhuniors me të drejtë është përkufizuar në median argjentinase si finalja skandaloze për ngjarjet e shëmtuara që ndodhën ditën e shtunë në Buenos Aires. konfederata Amerikanolatine e Futbollit në orët e fundit vendosi të nisë procedimin disiplinor ndaj River Plejtit duke qenë se nuk ishte në

Vazhdoni leximin →