Pavarësisht coronavirusit, NFL do të nisë rregullisht

‘Në këtë moment është shumë herët për të ngirtur cfarëdolloj hipoteze, por ne jemi të përqendruar te problem. Sidoqoftë duhen edhe 3 muaj e gjysmë përpara se të luhen ndeshjet parasezonale. Do të jemi gati që të luajmë sipas programit-kjo është ajo që deklaroi komisioneri I National Football League, Roger Goodell gjatë Draftit të kampionatit

Vazhdoni leximin →

NBA, 9 raste me coronavirus, në NFL, I infektuari I parë

Shfaqen raste të tjera me coronavirus në NBA. I fundit është Marcus Smart, lojtari I Boston Celtics. Ishte vetë klubi I Bostonit që e konfirmoi lajmin, por pa e përmendur emrin. Megjithatë ishte vetë Smart që me një postim në rrjetet sociale zbuloi identitetin e tij. Basketbollisti nuk ka simptoma, është mirë dhe ndodhet në

Vazhdoni leximin →