Debutim i të birit të Jyrgen Klinsmanit në portën e Hertës

I biri i legjendës së futbollit gjerman dhe botëror, Jyrgen Klinsman, 20-vjeçari Xhonatan, bëri debutimin e tij në portën e një prej klubeve profesionistë gjermanë, duke qenë se luajti në ndeshjen mes Hertës së Berlinit dhe Ostersundit në raundin e 6-të të Ligës së Evropës. Trajneri Pol Dardan e vendosi Xhonatan Klinsmanin në portë, duke

Vazhdoni leximin →

Jurgen Klinsmani, pas një loje mizerabël të SHBA-se

Po rritet presioni mbi trajnerin gjerman të ekipit përfaqësues të SHBA-së, Jurgen Klinsman, që ky i fundit të japë dorëheqjen pas humbjes poshtërruese 0-4 nga ekipi homolog i Kosta Rikës, duke e vendosur ekipin amerikan në fund të grupit prej gjashtë ekipesh në zonën KONKAKAF për Kupën e Botës, Rusi-2018. Katër ditë mbas humbjes në

Vazhdoni leximin →