Grushtat kushtojnë shtrenjtë në basketboll, 6 muaj dënim Vllaznisë dhe Tiranës!

Ndëshkohet ashpër dhuna në kampionatin shqiptar të basketbollit të meshkujve. Trajneri i Vllaznisë, Bledar Gjeçaj, dhe lojtari i Tiranës, Erkand Karaj, u pezulluan me nga 6 muaj nga Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Basketbollit. Gjeçaj dhe Karaj ishin protagonistët më të spikatur të përplasjes në Pallatin e Sportit në Shkodër, madje duke kaluar

Vazhdoni leximin →