Tragjedi në shah, humb jetën Mjeshtri i Madh rus!

Një Mjeshtër i Madh shahu nga Rusia ka humbur jetën në mënyrë tragjike në Moskë. Juri Jeliseljev u rrëzua nga kati i 12-të i një pallati në kryeqytet në mbrëmjen mes të shtunës dhe të hënës, duke u shuar në moshën 20-vjeçare. Bëhej fjalë për një shpresë të madhe të shahut rus dhe botëror, i

Vazhdoni leximin →