Akuzat nga Vlora kundër Elbasanit, Nevil Dede: Qentë le të lehin…

Elbasani ka qenë në epiqendër të polemikave gjatë javës së fundit, pasi verdheblutë barazuan kundër Flamurtarit. Pas mënyrës rokamboleske në të cilën erdhi barazimit mes dy skuadrave, nga vlonjatët erdhën akuza të rënda për favorizim të verdhebluve gjatë këtij kampionati në Kategorinë e Parë. Megjithatë, duket se elbasanasit kanë lënë pas krahëve ato situata dhe

Vazhdoni leximin →

Nevil Dede tek Elbasani: Kthehem në shtëpinë time!

Me këtë ekip fitoi titullin shumë kohë më parë. Nevil Dede ishte pjesë e Elbasanit që mori kampionatin në 2006-të, për herë të dytë dhe të fundit në historinë e tij, ndërsa tani do të jetë sërish në të njëjtin klub, veçse në pozicion tjetër. Ish-kapiteni i Tiranës, që u shpall 8 herë kampion me

Vazhdoni leximin →

Futbolli shqiptar, kapriço të fortësh dhe diktim për futbollistët

Vetëm në Shqipëri, futbolli nuk është më një lojë që kërkon fushë, por në të kundërt është kthyer në një kapriço të fortësh. Të gjithë ata që drejtojnë këtë sport mblidhen çdo ditë dhe përsërisin të njëjtat kërkesa drejtuar qeverisë, ndërkohë që kryeministri nuk duhet të jetë cënuar shpirtërisht nga mbledhjet e njëpasnjëshme të futbollit

Vazhdoni leximin →

Elbasani, fitore e mundimshme në sy të 100 tifozëve

Elbasani vazhdon të jetë në vështirësi, pavarësisht se thuhet për një kalim të klubit në pronësi të një kompanie angleze. Madje tashmë ekipi është braktisur edhe nga tifozët, të cilëve duket se u ka mbaruar durimi me këtë emër dikur të madh, por që vitet e fundit përpëlitet në fund të tabelës së klasifikimit, gati

Vazhdoni leximin →

Dinamo në rrezik, rënie e lirë drejt fundit

Për Dinamon e tanishme është bërë shumë i vështirë edhe qëndrimi në Kategorinë e Parë. Skuadrës së dikurshme të trofeve të mëdhenj dhe e mbushur me emra që kanë bërë historinë e futbollit shqiptar, nuk i ka mbetur asgjë, përveç logos së stampuar në uniformë. Sot ekipi i drejtuar nga Allmuça ka pësuar një tjetër

Vazhdoni leximin →