Manchester City synon pasardhësin e Lionel Messit

Manchester City po monitoron talentin argjentinas Claudio Echeverri. Adoleshenti është krahasuar me 8 herë fituesin e Topit të Artë, Lionel Messi, dhe cilësitë e tij janë në rritje pas një paraqitjeje të shkëlqyer për Albiceleste në Kupën e Botës U-17. Paraqitjet e Echeverrit në turne përfshijnë një tre golësh kundër Brazilit në çerekfinale, një gol

Vazhdoni leximin →

Real Madrid planifikon blerjen e “Messit” të ri

Ylli më i ri i Argjentinës është në shitje por për një shumë jo më të vogël se 25 milionë eur. Echeverri, një nga sensacionet e Botërorit U-17, është një nga sulmuesit kryesorë në Argjentinë dhe sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, ky talent ka një klauzolë largimi me River Plate prej 25 milionë euro plus

Vazhdoni leximin →