Rebelohet Dimitri Paje, refuzon të luajë për Uest Hem

Trajneri i Uest Hemit, Slaven Biliç, ka thënë se Dimitri Paje është duke refuzuar të luajë me ekipin londinez. Francezi dëshiron largimin me çdo kusht nga klubi londinez dhe trajneri kroat e pranon se situata nuk është e mirë. Futbollisti 29-vjeçar është në listën finale të Federatës Angleze të Futbollit, për çmimin “Lojtari i Vitit”,

Vazhdoni leximin →

Bosi i Monakos projekton fundin e ..PSG-së

Në një interviste në Parisien, bosi i Monakos, Dimitri Rubolovlev,  i cili bën përshtypje kur flet në media, ka dhënë një panoramë të evolucionit të klubit. “ Sigurisht mund të flasim për sukses” – ai referohet momentit aktual te klubit të tij dhe shpreson se një ditë do të kthehet në majë. Pse të mos

Vazhdoni leximin →

Paje të lë me gojë hapur: xhonglon me çamçakëz!

Kur Dimitri Paje ka bërë driblime dhe ka treguar se me topin është një artist i vërtetë, shumë vetë që nuk e njihnin, kanë menduar se “filmi i tij” është me metrazh të shkurtër.  E vërteta është ndryshe: edhe në Londër, francezi është artizan i spikatur me topin.  Që është xhongler dhe virtuoz, këtë askush

Vazhdoni leximin →