Çelsi këshillohet të mos bëjë gabim me Brojën, si me yje të tjerë!

Nëse do të kishte qenë në “Stemford Brixh”, trajneri Tomas Tuhel do ta kishte përdorur gjatë këtij sezoni, aq më tepër që Romelu Lukaku e Timo Verner shpesh nuk kanë luajtur, si dhe kanë qenë në krizë për golin. Armando Broja ka mesatare më të mirë të minutazhit me rrjetat e shënuara sesa dy sulmuesit shumë më të njohur sesa ai. Gjithsesi, shqiptari 20-vjeçar është tek Sauthemptoni ku ka shënuar 5 gola e ka dhënë 1 asist në Premier Ligë dhe 7 gola gjithsej në sezon, me mesataren 1 gol për 130 minuta. Aspak keq! Sauthemptoni kërkon t’ia blerë kartonin dhe Çelsi kërkon 20 milionë paundë stërlina, por analistë të ndryshëm e këshillojnë klubin londinez që të mos bëjë gabimet e së kaluarës, duke humbur një lojtar që mund të japë shumë në “Stemford Brixh” në të ardhmen. Përveç, Sauthemptonit e Çelsit, për kartonin e Brojës është i interesuar edhe Uest Hemi, një nga skuadrat më të mira angleze këtë sezon.

Sfidanti.al