I fiksuar pas ‘Fortnite’; Dele Alli injoron dhe bukuroshen Rubi

Te thuash qe  ‘Fortnite’ eshte ne mode eshte shume pak. Prej nje viti kjo videoloje po shenon sukses te jashtezakonshem dhe kete e tregojne statistikat e regjistruara gjate muajit gusht dhe kjo fale ndryshimeve te vazhdueshme qe prezantohen ne kete videogame.

‘Fortnite-mania’ duket se ka prekur edhe futbollistet dhe mesfushori i Totenhamit, Dele Ali eshte njeri prej tyre. Futbollisti i perfaqesuseses angleze qendroi para ekranit te kompjuterit pasi nuk deshironte te humbiste sezonin e 6. Aq sa e fejuara e tij, Rubi Mae u ndje krejtesisht e injoruar.

Kete e tregon edhe fotoja e fundit e publikuar ne Instagram nga ana e saj ku duket Dele Alli i gjithi i perpire ne videolojen ‘Fortnite’ dhe mese kesaj i shtojme edhe FIFA 19, atehere Rubi Mae do te shohe t’i reduktohet akoma me shume koha e lire me futbollistin.

Sfidanti.al