Yjet e Kupës së Botës për femra zhvishen për Kalvin Kleinin!

Është padyshim pjesë e kontratave të sponsorizimit që FIFA ka me kompanitë e ndryshme për të nxjerrë sa më shumë të ardhura edhe për futbollin e vajzave. Ndër femrat që u zhveshën për të ekspozuar veshjet intime (të brendshme) të kompanisë Kalvin Klein ishin edhe ylli i SHBA-së, Aleks Morgan, dhe anglezja Klo Kelli (Chloe Kelly). Me gjasë, këto dy ekipe mund të përballen në finale, pasi amerikanet janë kampione të botës në fuqi dhe Anglia është kampione e Europës.

Sfidanti.al