Flamurtari, pas Federatës, të gjithë janë sulur ta çmontojnë

Flamurtari po kalon momente shumë të vështira, aq sa të krijohet përshtypja se askush nuk ka ndërmend ta ndihmojë dhe kështu që po i afrohet një fundi të dhimbshëm. Administratori Idrizi betohet se nuk ka ndërmed të paguajë asnjë lek nga detyrimet e vjetra, por në të njëjtën kohë, nuk po paguan as detyrimet e tanishme, ato që i ka nënshkruar vetë me futbollistët dhe stafin, madje në mënyrë pompoze, në praninë e kamerave. Dhe ndëshkimi i parë ishin 3 pikë minus nga tabela e klasifikimit.

Ndërsa FSHF, vazhdon ta kërcënojë me të njëjtin zell klubin vlonjat, për të tjera pikë minus, deri në zbritjen një kategori më poshtë, ndërkohë që nuk e ka bërë asnjëherë një gjë të tillë me klube të tjera, por aq debitore sa edhe Flamurtari. Klodian Duro është rasti i fundit i denoncimit, i cili deklaron se ka katër vjet që e ka fituar gjyqin me Tiranën, për detyrime të prapambetura, por deri tani nuk ka marrë asnjë qindarkë.

Ndërsa duke shfrytëzuar pakënaqësinë e futbollistëve që përbëjnë skuadrën vlonjate, një pjesë e të cilëve e ka humbur fare durimin, janë sulur ta çmontojnë Flamurtarin që në merkaton e janarit. Kapiteni Telushi ka ngjallur interesin e klubeve kryesore, por në “pole position” duket se është Partizani. Donjet Shkodrën e kërkojunë pothuajse të gjithë, por duket se mesfushori është mërzitur aq shumë, sa që ka shumë mundësi ta lërë Shqipërinë, që me përfundimin e gjysmës së parë të edicionit. Po ashtu edhe Bushiç e të tjerë dhe ënse vazhdohet kështu, ka shumë mundësi që pas janarit të mbetet vetëm Idrizi trajneri Mezani.