Besart Berisha i hyn rrugës për t’u bërë trajner

Ish-sulmuesi i Shqipërisë dhe më pas i Kosovës, Besart Berisha kërkon të bëjë një rrugëtim të suksesshëm në futbollin dnërkombëtar edhe si trajner. Pasi ka marrë licencen UEFA A ai ka udhëtuar drejt Japonisë për të marrë leksione nga ish-trajneri i tij te Melbourne Victory, Kevin Muscat.

Aktualisht ky i fundit drejton skuadrën e Yakohama F. Marinos. Berisha e ka nisur karrierën ndërkombëtare me fanellën e Kombëtares së Shqipërisë por pa njohjes së Kosovës nga UEFA dhe FIFA ai veshi fanellën e vendit të lindjes ndërsa është tërhequr nga futbolli pak më shumë se dy vite më parë.

Sfidanti.al