Tension i larte te Juventusi; Buffon iu hakerrehet shokeve te skuadres

Tre Juventusi  shperthyen tensionet pas humbjes 0-1 me Napolin ne Allianz Stadium te Torinos. Kapiteni i Zonjes se Vjeter, Xhanluixhi Bufon ngriti zerin ndaj shokeve te skuadres. 40 vjeçari nuk ka ndermend te lere futbollin pa fituar trofe dhe deshiron te evitoje humbjen e mundesise per te triumfuat per te 7 vit radhazi ne Serine A keshtu qe iu hakerrua pjeses tjeter te skuadres me njendiskitim qe duket se ka qene shume i forte.

Nje diskutim qe nuk eshte pritur aspak mire nga mbrojtesi Benatia, fajtori ne golin e shenuar nga Kulibali. Kjp beri qe te kishte nje perplasje te ashper mes Benatia dhe Buffon dhe e gjithe kjo po ndodh ne prag te sfides te se shtunes me Interon. Nuk eshte hera e pare qe Buffon u terheq vemendjen me diskutime te forta lojtareve te tjere te Juventusit dhe efekti ka qene i menjehershem me rezultat ne fushen e lojes. A do te ndodhe perseri kjo?.

Sfidanti.al