Ronaldo mburret: Jam kampion në Itali, Spanjë dhe Angli!

Kristiano Ronaldo nuk e arriti objektivin, për të cilin ai edhe u soll te Juventsiqë të fitonte Ligën e Kampioneve, por, sidoqoftë, asi portugez fitoi titullin e kampionit tëSkudetës italiane.

Ronaldomburret se ai është i vetmi lojtar që ka arritur të dalë kampion në Premier Ligën angleze, SerinëA italiane dhe La Ligën spanjolle.

“Unë jam kampion në Angli, Spanjë dhe Itali, lojtari më i mirë në Angli, Spanjë dhe itali. Që të arrish suksese, nuk ka kufij, kur ju ëndërroni çdo ditë të re”, shkroi Ronaldo në profilin etij në Twttter

Ronaldo, gjatë këtij sezoni, luajti 31 ndeshje me Juventusin, duke shënuar 21 gola dhe duke dhënë 11 asitenca goli.

Sfidanti.al