Keisuke Honda rol i dyfishte; tani dhe trajner kombetareje

Keisuke Honda dyfishon pergjegjesite e tij. Pak dite pas firmes me Melbourne Victory, futbollisti 32 vjecar japonez u prezantua edhe si trajneri e Drejtori i Pergjithshem i perfaqesueses se Kamboxhias.

Ish futbollisti i Milanit do te kerkoje te kombinoje detyrat e tij duke mbajtur videokonference me stafin e tij nje here ne jave nga Melberni. Mbetet te kuprohet se cfare do te ndodhe nga 8-15 nentoe kur Kamboxhia do te luaje ne Suzuko Cup me Mianmarin, Malajzine, Vietnamin dhe Laosin, periudhe kur Honda do te duhet te luaje ne kampionatin australian.

Sfidanti.al