Fantazi apo vërtetësi,Prandeli në krye të përfaqësueses së Skocisë?

Cezare Prandeli është kandidat për të zënë postin trajnerit të deritanishëm të Skocisë, Gordon Strahan, që dha dorëheqjen, duke qenë se Skocia nuk arriti që të kualifikohej për në Kupën e Botës Rusi 2018.

Sipas medias skoceze, kandidati kryesor dhe më seriozi është italiani Cezare Prandeli. Prandeli ka drejtuar Italinë në Evropianin 2012, kur e çoi atë deri në finale.

Sfidanti.al