Debutimi me Argjentinen; ‘Cholito’ Simeone shenon ne fitoren me Guatemalen

Argjentina zhvilloi ndeshjen miqesore me Guatemalen dhe fitoi 3-0. Nuk ishte Leo Messi, por ishte Simeone. Behet fjale per Xhovani Simeone, djali i trajnerit te Atletiko Madrid, diego Simeone i cili beri debutimin me ‘Albicelesten’ dhe cfare debutimi ishte, shenoi golin e trete ne fitoren e Argjentines.

‘Emocionuese! Cfare te them…luftoni gjithmone per endrrat tuaja-keshtu u shpreh Cholito Simeone ne rrjetet sociale pas perfundimit te sfides. Ne nje prej postimeve te tij shfaqet fotoja e vete Xhovani Simeones femije qe ishte prane babait te tij Diegos te veshur me fanelen e kombetares argjentinase’.

Sfidanti.al