Juventusi nuk e fal Barcelonen, 4 sulmues dhe presion…

Massimiliano Allegri e ka konfirmuar se do të sulmojë Barcelonë me katër sulmues.

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri insiston se edhe pse luajën kundër Barcelonës, ai do të hyjë në këtë ndeshje me katër futbollistë.

“Katër sulmuesit startojnë nesër, nuk shoh ndonjë arsye pse kjo nuk duhet të ndodhë”, tha Allegri gjatë konferencës për media.

Bëhet fjalë për Gonzalo Higuain, Paulo Dybala, Mario Mandzukic dhe Juan Cuadrado, me të cilët ka luajtur pjesën më të madhe të këtij edicion